SON DAKİKA

GİRESUN’U MARKA ŞEHİR YAPACAĞIZ

Bu haber 04 Ekim 2019 - 10:54 'de eklendi ve 1.592 views kez görüntülendi.

31 Mart Seçimlerinden önceki 10 yıllık dönemde belediyecilik hizmetleri anlamında sınıfta kalan, çevresindeki illere imrenir hale gelen ve tüm bunlara rağmen sadece ‘gülen yüz’ algısıyla avutulan Giresun, Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında Karadeniz’in parlayan yıldızı olmaya hazırlanıyor.

 

ANKARA’DA KARARGAH KURDU

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 31 Mart Seçimleri’nden önce Giresun halkına sözünü verdiği yatırımların ve projelerin takibini yapmak, sürecin hızlandırılmasını sağlamak için başlattığı hizmet seferberliğini aralıksız sürdürüyor. Hafta içerisinde Ankara’ya giden Başkan Şenlikoğlu, AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın ile birlikte başkentte ilimizin sorunlarını çözecek, çehresini değiştirecek, Giresun’u imrenilen, her yönüyle marka bir şehir haline getirecek yatırımların ve projelerin zaman kaybetmeden en kısa sürede hayata geçirilmesi için çok önemli temaslarda bulundu.

İÇME SUYU PROJESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Belediye Başkanı Şenlikoğlu, Devlet Su İşleri Genel Müdür Yardımcısı Kaya Yıldız ile bir araya geldi. Bu görüşmede Giresun’un su ihtiyacını karşılayacak ve vatandaşları daha kaliteli içme suyuna kavuşturacak İçme Suyu Projesi’nin detayları görüşüldü. İçme Suyu Projesi’ne gereken desteğin verileceğinin sözünü alan Başkan Şenlikoğlu, “Teknik açıdan şehrimizin altyapı kapasitesinin geliştirilmesi, yeni su kaynaklarımızın değerlendirilmesi, eksikliklerin tespitini örnekleriyle gösterip, çözüm önerilerimizi sunduk. Genel Müdür Yardımcımız Kaya Yıldız’a misafirperverliği için teşekkür ederim” dedi.

GİRESUN’UN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Başkan Şenlikoğlu, Milletvekili Aydın ile birlikte şehrimizin çehresini değiştirecek projelerin plan aşamalarını görüşmek ve bir an önce uygulamaya geçirilmesini sağlamak amacıyla da, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar’ı ve ardından TOKİ Başkanı Ömer Bulut’u makamlarında ziyaret etti. Başkan Şenlikoğlu, “Projelerimizi en kısa sürede gerçekleştirmek için ilgili Bakanlıklarımız ve Müdürlüklerimiz ile sürekli temas halindeyiz. Projelerimizi yakinen takip eden ve bizler gibi aynı hassasiyeti gösteren Genel Müdürümüze ve TOKİ Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.