SON DAKİKA

Giresunlu taksiciler ayağa kalktı

Bu haber 21 Haziran 2018 - 15:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ordu-Giresun Havalimanı’ndan yolcu alamadıkları için seslerini duyurmak isteyen Giresunlu taksicilerle polis arasında dün havaalanında gerginlik yaşandı.

 

Giresunlu taksiciler, Ordu-Giresun Havaalanı’ndan yolcu alamadıkları gerekçesi ile dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek için konvoy halinde havaalanına geldiler. Taksiciler pankart açarken, pankarta polisler müdahale etti. Taksiciler ile polisler arasında gerginlik yaşandı ve polis bazı taksicileri gözaltına aldı. Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu olayı sakinleştirmek için çaba sarfetti. Giresun Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Çeltik te hazırladıkları dosyayı Kılıçdaroğlu’na verdi.

Yaşanan olaylara ilişkin yazılı basın açıklaması yapan Belediye Başkanı Aksu, “Ordu Giresun Havaalanı adını taşıyan bu alana 28 plakalı taksilerin alınmaması bir ayrımcılıktır. Bu haksızlığın giderilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. ‘Giresun taksicileri adalet istiyor. 28 plakalı taksilere bu havaalanı yasak. Sayın Genel Başkanım bu sorunu siz çözersiniz‘ şeklindeki pankartları açtılar diye esnafımızın engellenmesi doğru değil. Anlamsız bir arbede yaşandı. Genel Başkanımız taksicilerimizin yaşadığı bu haksızlığın giderilmesi için ilgili birimlerle görüşeceğini söylemiştir” dedi. >>İHA