SON DAKİKA

Trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı

Genel, İLÇE HABERLERİ

Giresun’da yeni trend kızak keyfi

Bu haber 03 Ocak 2019 - 10:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Giresun’un en önemli turizm alanlarından biri olan Kulakkaya Yaylası kışın güzelliklerini yaşamak isteyenlerin en önemli tercihleri arasında yer alıyor.

Türkiye’nin en önemli yaz ve kış turizm merkezlerinden biri olma yolunda önemli ivme kazanan Giresun yaylarından birisi olan Kulakkaya Yaylası, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Kulakkaya Yaylası’nda bulunan tobaganing olarak bilinen kar rampasında kayılıp, karın güzel ve heyecanlı yanları yaşanıyor. Giresun yaylalarının yakın zamanda yaz turizminde olduğu kadar kış turizminde de adından söz ettireceğini söyleyen Turizmci İbrahim Özkuş, “Giresun yaylaları yazın ne kadar renkli görüntülere sahip oluyorsa kışında o kadar eğlenceli aktiviteler yapılabilir. Giresun’a kayak pisti için milyonlarca lira yatırım yapmadan kayak heyecanını doğal pistlerle yaşanabilir. Bununla birlikte tobaganing diye bilinen kar rampasında yüzlerce metre kayılabilir. Bir bakıma tobaganing İsviçre değil, tobaganing Giresun diyebiliriz. Yaylamız zaten çam ağaçlarıyla yürüyüş yollarıyla eşsiz bir doğaya sahip” dedi.