SON DAKİKA

MHP ADAYINI GERİ ÇEKTİ

Genel, GÜNDEM, SİYASET

GİRESUN KAZANACAK

GÜNDEM, SİYASET

Görele’nin 101. yıl dönümü

GÜNDEM, İLÇE HABERLERİ, SİYASET

Giresun’da büyük isyan!

Bu haber 03 Ağustos 2018 - 13:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mavi Göl’ün turizm sezonunun tam ortasında ziyarete kapatılması, Yunanistan’ın Volos Limanı’ndan yola çıkıp Giresun’a gelen 27 yatın ve hemen peşinden de içerisinde 1000 öğrenci bulunan Piri Reis Üniversitesi Gemisi’nin Giresun Limanı’na girişine izin verilmemesi Giresun’da bardağı taşırdı.

Giresun Otelciler ve Kahveciler Odası Başkanı Ercan Ayhan, birilerinin Giresun’un gelişimine engel olmaya çalıştığına ve yetkililerinde buna bir çözüm yolu bulamadığına dikkat çekerek, yaşanan olayları tek tek dosya haline getirip, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunacaklarının altını çizdi.

 

PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ GEMİSİNE İZİN ÇIKMADI

Giresun Otelciler ve Kahveciler Odası Başkanı Ercan Ayhan, Giresun esnafı can çekişirken ilimizin kalkınıp gelişmesine sekte vuracak olayların peş peşe yaşanmasına ve buna bir çözüm yolu bulunamamasına çok sert tepki gösterdi. Dün gündemdeki konular hakkında yazılı bir açıklama yapan Ayhan, Karadeniz limanlarını ziyaret eden ve içerisinde bin öğrenci bulunan Piri Reis Üniversitesi Gemisi’nin Giresun Limanı’na giriş talebinin kabul görmediğini açıkladı. Gemi yetkililerinin kendilerine limana girişlerine izin verilmediği yönünde bilgi aktardığını vurgulayan Ayhan, 7 Ağustos’ta Giresun’u ziyaret etmek isteyen geminin limana demirlemesi konusunda yetkililerden destek beklediklerini aktardı.

YETKİLİLERİ ACİL OLARAK GÖREVE DAVET ETTİ

Bin öğrencinin kentte yapacağı ziyaretin, ekonomik anlamda zaten zor durumda olan esnaf ve sanatkarlara can suyu olacağına vurgu yapan Ayhan, ”Piri Reis Üniversite gemisi geçen yıl Giresun açıklarında demirledi. Bölge limanlarını gezdi ama Giresun Limanı’na giremedi. Liman izin vermediği için 1000 öğrenci Giresun’u uzaktan izledi ve hiçbir ekonomik katkı sağlamadan kentten ayrıldı. Aynı sorunun bu yıl da oluştuğunu öğrendik. Liman yetkilileri geminin limana ücretsiz girişine izin vermemektedir. 1000 öğrenci Giresun’da alış veriş yaptığında il ekonomisine ciddi gelir sağlanacaktır. Giresun Limanı’na girecek olan bu gemi il ekonomisi için büyük kazançtır. Buradan yetkililere sesleniyoruz. Yaşanan bu sorunu mutlaka çözüme kavuşturmalılar” diye konuştu.

MAVİ GÖL’ÜN TURİZME KAPATILMASI BÜYÜK ZARAR

Giresun’un turizmdeki parlayan yıldızı Mavi Göl’ün de turizm sezonun ortasında bakıma alınmasına da sert tepki gösteren Ayhan, ”Sezonun ortasında Mavi Göl’ün turizme kapatılmasına da bir anlam veremiyoruz. Sezon ortasında bu çalışmanın başlatılması yöre turizmine ve dolayısıyla ilimiz ekonomisine büyük zarar vermektedir. Giresun ekonomisi bellidir. Mutlaka bölge ekonomisini geliştirecek, esnaf ve sanatkarımızı rahatlatacak sıcak kaynaklara ihtiyaç vardır. İl ekonomisine katma değer sağlayacak insanları, para getirmeliyiz Giresun’a” dedi. “Her zaman Giresun’un üzerinde birilerinin eli olmuştur, bu el Giresun’un gelişimini engellenmeye çalışılmaktadır“ diyen Ayhan, STK’lar olarak Giresun’un gelişimi ve kalkınması için bundan sonraki süreçte ellerini daha fazla taşın altına sokacaklarına işaret etti.