SON DAKİKA

“Giresun’a hizmetkâr olmak için adayım”

Bu haber 11 Eylül 2020 - 10:28 'de eklendi ve 910 views kez görüntülendi.

AK Parti Merkez İlçe Başkan Adayı Ercan Ayhan; “Merkez ilçemizin 33 mahallesine, 53 köyüne yeni bir farkındalık yaratmak için adayım. Ülkemizin 2023 hedeflerine giden bu yolda Giresun’umuzu 2071 hedeflerine hazırlamak için bizde varız diyoruz.”

AK Parti’de 26 Eylülde yapılacak Merkez İlçe Kongresi öncesi adaylar netleşmeye başladı.

Ercan Ayhan, dün düzenlediği basın toplantısında, AK Parti Merkez İlçe Başkanlığına Adaylığını açıkladı.

Ayhan, “İlk günkü heyecanla mazlumların umudu, kimsesizlerin kimi, sessiz yığınların sesi olarak Anadolu’nun bağrından akan bu hareketin lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın; “Yeter söz milletindir” diyerek başlattığı Anadolu devriminde, “Giresun’da kim var” dendiğinde bizler sağımıza solumuza bakmadan bir sel halinde; “Giresun’da biz varız” diyerek, AK Parti kuruluşlarında çıktığımız bu yolda o gün hangi duygularda idiysek, bugünde aynı duygularda yüce milletimize hizmetkâr olmak için yeni bir yüz, yeni bir enerji, yeni bir heyecan katmak için ilk günkü aşkla 26/09/2020 tarihinde yapılacak Giresun merkez ilçe seçimlerine ekibimizle birlikte aday olarak çıkmış bulunmaktayız” dedi.

Ayhan, “Merkez ilçemizin 33 mahallesine, 53 köyüne yeni bir farkındalık yaratmak için adayım. Ülkemizin 2023 hedeflerine giden bu yolda Giresun’umuzu 2071 hedeflerine hazırlamak için bizde varız diyoruz. Kuruluşa tepeden tabana doğru değil tabandan tepeye doğru olan ilk ve tek parti Ak Parti olduğu için milletin partisinde millete hizmet etmek adına ilçe başkanlığına adayım” dedi.

“ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
Ayhan; “Bizim bir aşkımız var, bizim bir sevdamız var, bizim bir yol hikayemiz var. Bu yol hikayemizin öznesinde daha güçlü Türkiye inşa etmek var. Neden mi? Çünkü bütün Dünya mazlumlarının gözü kulağı Türkiye’de ve Erdoğan’dadır. Türkiye düşerse Filistin düşer, Arakan düşer, Türkiye düşerse Myanmar düşer, Karabağ düşer, Doğu Türkistan düşer. İşte onun için AK Parti’nin başarısı sadece bu ülkenin değil bütün Dünya mazlumlarının, bütün ümmetin kaderini de etkileyecektir. Bu yüzden lidere yardımcı olacak yeni yüzler, yeni heyecanlar, yeni ufuklar, hedefleyen kadrolar, yeni umutlarla millete güven veren cevherlerin gerekli olduğunu düşünerek çok çalışacak, iktidardan güç almak yerine iktidara güç katacak ekiplerin şart olduğuna inanarak, kimseyi karalamadan hizmet yarışına talip olduğumuzu ifade etmek istiyoruz” diye konuştu.

“DEMOKRASİNİN EN ÖNEMLİ KURUMLARI SEÇİMLERDİR”
Ayhan, “Seçimler siyasi iktidarı kullanacak olanların yönetilenler tarafından belirlenerek bir süreliğine görevlendirilmelerini mümkün kılmaktadır. Bu süre içinde delegelerimizin güvenine mazhar olarak seçilmemiz halinde ekibimizle birlikte il başkanımızı, il genel meclisi üyelerimizi, belediye başkanımız ve meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, milletvekillerimiz, sayın valimiz ve halkımızın öngörüleri ışığında verimli ve uyumlu bir çalışma süreci ile ilimiz için hedeflediğimiz kısa, orta ve uzun vadeli çalışmalarla halkımızın yüzünü güldürmek en büyük hedefimiz ve arzumuzdur” ifadelerini kullandı.

“PROJELERİMİZ VE YOL HARİTAMIZ HAZIR”
Ayhan, “Göreve gelmemiz halinde ilk iki ay içinde merkez köy ve mahalle birimleri ile planladığımız çalışma hedeflerini belirleyip öncelikle Giresun Güney Çevre Yolu Projesi, Şehir Girişi Projesi, turizm için Kale ve Gedikkaya Projeleri, Adamızın turizme açılması, şehir içi trafik sorununun çözümü için emsal şehirlerde yapılan düzenlemelerin ilimizde de uygulanabilme projesi, merkez de sağlıklı yaşam için yürüyüş yolları, bisiklet yolları, sahil düzenlemeleri için merkezden ödenek getirilmesinin hızlandırılma çalışmalarının yapılması, kamu ve özel sektörde eşgüdümlü çalışmaların yürütülmesi, muhalefet partileri, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerin ilimizin genel menfaatlerine katkı sunacak fikir ve düşüncelerinden yararlanacak sonuç alıcı komisyonların kurulması bölgemize gelen hizmetlerin komşu illerden takip edilerek ilimizde de aynen uygulanabilmesi yönünde çalışma komisyonları kurulması için adayız” şeklinde konuştu.

“HEDEFLERİMİZ VE BİRLİĞİMİZ”
Ayhan, “İlimizin komşu illerle kalkınmışlık farklarının hükümetimizin vermiş olduğu çok büyük imkân ve desteklere rağmen aleyhimize işlemesinin durdurularak, ilin ihtiyaçlarını ilgili komisyonlar kurarak süratli şekilde il başkanımız, milletvekillerimiz ve bakanlığımız koordinesi ile çözüme kavuşturulmasının amansız takipçisi olacağız. Bizlere bu enerjiyi parti tabanından gelen yoğun istek ve talepler aşılamaktadır. Ekip olarak şunu da ifade etmek isteriz; Partimizin kuruluşundan günümüze imkânları ve güçleri ölçüsünde katkı sağlayan herkese teşekkür ederken, yanlış anlamalara ve ifadelere fırsat vermemek adına şunu da ifade etmek istiyoruz; herkes bu ile hizmet etmek için çalışmıştır. Ancak her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Bizler bu güne kadar eksik kalan ve yapılamayan işleri tamamlamak için mücadele vereceğiz ve hep birlikte bu kutlu yolda yürüyerek Sayın Genel Başkanımızın elini güçlendireceğiz. Ayırmacı değil bütünleştirici olacağız. Ben değil bizler olarak bu işleri başaracağız. Cumhurbaşkanımızın ve Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi partimizin yorulan yöneticilerinin dinlendirilerek, görülen eksikliklerin çözüme kavuşturulması, yeni bir heyecan, yeni bir ruh, yeni bir enerji ve yeni bir kadro ile Ak Parti’de çıtayı yükselterek bölgemizde en güçlü parti olmak iddiası ile huzurlarınıza gelmiş bulunmaktayız. Tedbirler bizden takdir yüce Allah’tandır” ifadelerine yer verdi.