SON DAKİKA

Giresun’a 5 yıldızlı otel şart

Bu haber 09 Ekim 2019 - 10:38 'de eklendi ve 338 views kez görüntülendi.

Vali Sarıfakıoğulları; “Amacımız ilimizde bir tane 5 yıldızlı otel olmasıdır. Ayrıca yaylalarda turizm yatırımlarının önünü açmak ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için yapılan yıkımlara da kamuoyundan gerekli desteği bekliyoruz.”

 

TURİZM ÇALIŞMALARI GÖRÜŞÜLDÜ

İl Turizm İcra ve Yönetim Kurulu’nun 2019 yılı ikinci toplantısı, Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda; Turizm Koordinasyon Kurulu çalışmaları hakkında genel bilgilendirme yapıldı, 2019 yılının ilk toplantısında alınan kararlar ve 2019 Yılı Eylem Planı’nın içeriği ile Fuar ve Tanıtım Günleri Eylem Planı gözden geçirildi, tanıtım faaliyetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesi için yapılacak çalışmalar ele alındı.

“KAMUOYUNDAN DESTEK BEKLİYORUZ”

Vali Sarıfakıoğulları, toplantıda yaptığı konuşmasında, Giresun’da acil olarak 5 yıldızlı otele ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekerek, “Kerasus olarak adlandırılan alanın 5 yıldızlı otel yapılması için ihaleye çıkarılarak, ihaleyle ilgili sözleşme içerikleri bütün grup ve zincir otellere gönderilmiştir. Amacımız ilimizde bir tane 5 yıldızlı otel olmasıdır” dedi. Sarıfakıoğulları, “Yaylalarda turizm yatırımlarının önünü açmak ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için yıkımlar yaptık. Ancak bu yıkımlarla ilgili kamuoyundan gerekli desteği göremedik. Bu konuda kamuoyundan gerekli desteği bekliyoruz” ifadelerini kullandı.