SON DAKİKA

MHP ADAYINI GERİ ÇEKTİ

Genel, GÜNDEM, SİYASET

GİRESUN KAZANACAK

GÜNDEM, SİYASET

Görele’nin 101. yıl dönümü

GÜNDEM, İLÇE HABERLERİ, SİYASET

Giresun; ‘Yaparsa Yine Ak Parti Yapar’ Diyor

Bu haber 01 Haziran 2018 - 10:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, “Fındığın başkenti Giresun; ‘Durmak yok yola devam’ diyor, Allah sizlerden razı olsun. Sizlerle birlikte el ele, gönül gönüle yarınlarımızı oluşturacağız. Önce Ramazan Bayramı’nı hep birlikte kutlayacağız, ardından da 24 Haziran bayramını yine hep birlikte kutlayacağız inşallah” dedi.

 

Başbakan Binali Yıldırım, “Giresun Stadı’nı yapıyoruz, Giresunspor’a hayırlı uğurlu olsun. Mevcut stadı da millet bahçesi yapacağız, haberiniz olsun. Orada piknik yapacaksınız” ifadelerini kullandı.

 

GİRESUN’A NE SÖZ VERİYSEK YAPTIK

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Giresun İl Teşkilatı’nın seçim çalışmaları çerçevesinde düzenlediği mitinge katılmak için dün Giresun’a geldi. Başbakan Yıldırım, Atatürk Meydanı’nda halka hitaben yaptığı konuşmada, “Giresun işi bitirmiş, Giresun; ‘Yaparsa yine Ak Parti yapar’ diyor, Allah sizden razı olsun. Erdem ve cesaretle Türkiye şahlanıyor. 24 Haziran Seçimlerinde Başbakanlığı ortadan kaldırıyoruz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni getiriyoruz. Bizde hizmet var, hayal tacirliği yok. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Muhalefet ise Karagöl’den kar bağışlıyor. Ama Giresun bunları yemez. Fındığın başkenti Giresun, ‘Durmak yok yola devam’ diyor. Giresun’a ne söz veriysek yaptık; Eğribel Tüneli’nde ışık görüldü, Eğribel Tüneli bir yılda tamamen bitecek. Bende yabancı değilim dağın arkasındanım biliyorsunuz, Çamoluk’tan sonra benim memleketim. Havaalanını yapacağız dedik yaptık, Avrupa’da tek, dünyada üçüncü. Son 16 yılda Giresun’a 18 milyar yatırım yaptık, helali hoş olsun. Giresun Stadı’nı da yapıyoruz oda Giresunspor’a hayırlı uğurlu olsun. Mevcut stadı da millet bahçesi yapacağız, haberiniz olsun. Orada piknik yapacaksınız” dedi.

ÇİFTE BAYRAM YAŞAYACAĞIZ

Başbakan Binali Yıldırım, “Güçlü meclis güçlü hükümet demek, onun için Ak Parti ve Cumhur İttifakı’nın seçimlerden zaferle çıkması çok önemli. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı 24 Haziran’da yeni sistemin Cumhurbaşkanı yapacağız. Birlikte Türkiye olacağız. Yeni bir zaferin altına imza atacağımıza gönülden inanıyorum. Giresun’un yol arkadaşlığına talibiz. Sizlerle birlikte el ele, gönül gönüle yarınlarımızı oluşturacağız. Giresun kararını vermiş Allah razı olsun. Önce Ramazan Bayramı’nı hep birlikte kutlayacağız, ardından da 24 Haziran bayramını yine hep birlikte kutlayacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

 

 

CANİKLİ’DEN ÖVGÜ DOLU SÖZLERLE BAHSETTİ

Giresun’un gururu Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’den övgü dolu sözlerle bahseden Başbakan Binali Yıldırım, “Milli Savunma Bakanımız Giresun’un evladı, Alucralı biliyorsunuz. İşte Türkiye’nin savunması, terörle mücadele, Zeytin Dalı Harekatı, Fırat Kalkanı Operasyonu hepsi ondan soruluyor. Türkiye’nin savunma sanayisini, Türkiye’nin savunmasını sizin evladınıza emanet ettik. Nurettin Bey 24 Haziran Seçimleri için İstanbul’daki Giresunlular ile çalışacak, 24 Haziran’dan sonra yine tüm Türkiye için çalışacak” ifadelerini kullandı.