SON DAKİKA

GİRESUN YASTA

Genel, GÜNDEM

Giresun Türkiye’de örnek bir kent olacak

Bu haber 30 Kasım 2018 - 12:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şenlikoğlu; “Hükümetimiz, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz ve tüm ilgili kurullarımızın fikrini, desteğini ve gücünü yanımıza alarak, Giresun’umuzu hak ettiği yere getireceğiz. 10 yıldır kimin ne yaptığı tam anlaşılamayan bir belediye yönetiminden artık bu şehri kurtarıp, bu şehri yenilemeye ve ufkunu açmaya talibiz.”

 

GİRESUN’UN UFKUNU AÇMAYA TALİBİZ

AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası, Giresun Ticaret Borsası Fındık Lisanslı Deposu ve Spot Borsasını ziyaret etti. GTSO ve GTB başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile istişarelerde bulunan Şenlikoğlu, amaçlarının Türkiye’de örnek bir şehir oluşturmak olduğunu ifade etti. Hazırladıkları projelerle Giresun’un ufkunu açacaklarını ifade eden Şenlikoğlu, “Projelerimizle şehrimizi daha yaşanabilir hale getirmek, halkımızın beklentilerine cevap vermek istiyoruz” dedi.

BİZİM YÖNETİMİMİZDE İSTİŞARE OLACAK

Şenlikoğlu, “Sanayi Odası ve Ticaret Borsası bu kentin kalbidir. Kentin vizyonuna, gelişmeye ve büyümeye en büyük katkıyı sunan organizasyondur. İnşallah seçildiğimizde sizlerle istişare ederek, şehrimizin önündeki engelleri kaldırmak için bu kenti yönetmeye talibiz. Geçimsizliği, dikleşmeleri, kavgaları ortadan kaldıracağız. Bu şehri kalkındırmaya geliyoruz. Türkiye’de turizme, büyümeye, kalkınmaya aday kent olmak istiyoruz. Trafik sorununu çözmeye geliyoruz. İnsanımızın mutlu olacağı bir kent yaratmak istiyoruz. İnşallah belediye yönetimini aldığımızda, Giresun’umuzu Türkiye’nin en önemli kentleri arasına getireceğiz. Belediyecilik ekip ve proje işidir. Hükümetimizin desteği ile iyi bir ekiple, dev projelerle bu kenti çok önemli bir konuma getireceğiz” dedi.

HEP BİRLİKTE TARİHİ GÖREV ÜSTLENDİK

“Bizler çok önemli ve zor bir görev üstlendik” diyen Şenlikoğlu, “Yerel yönetime talip olmak sorumluluk gerektirir, ciddiyet gerektirir. Türkiye hızla gelişmekte olan bir ülke, maalesef Giresun ise belediye yönetiminde bölgede geri kalmış bir şehir. Bir kentte belirleyici olan şey iyi bir yönetimdir. Şehrin yönetimi iyi ise, demokrasi de iyi olur, sosyal hayatta iyi olur. Gelişmişlik sorunu olmaz. Ancak Giresun Belediyecilik anlamında son 10 yıldır sıkıntılı bir şehir. Son 10 yılda değerleri değişmiş bir şehir, belediyecilik anlamında şehrin sıkıntıları, sorunları, mali durumu, hizmetleri, projeleri çağımızın çok çok gerisinde. Vatandaşlarımız tepkili. Bunlar durum tespitidir, gerçeklerimizdir. Biz tüm bu sorunları bilerek, çözüm odaklı projelerimizle, gayret ve samimiyetle bu yola çıktık” ifadelerini kullandı.