SON DAKİKA

MHP ADAYINI GERİ ÇEKTİ

Genel, GÜNDEM, SİYASET

GİRESUN KAZANACAK

GÜNDEM, SİYASET

Görele’nin 101. yıl dönümü

GÜNDEM, İLÇE HABERLERİ, SİYASET

Giresun teyakkuzda!

Bu haber 10 Ağustos 2018 - 9:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şiddetli yağışlar Rize ve Ordu’dan sonra Giresun’u da vurdu… Dereler taştı, bazı köylerin yolları heyelandan kapandı. Hazır kıta bekleyen Özel İdare ekipleri, afet bölgelerine anında müdahale etti.

 

YOLLAR KAPANDI HEYELANLAR YAŞANDI

Hafta başından bu yana Doğu Karadeniz Bölgesi’ni etkisi altına alan şiddetli yağışlar, dün Giresun’da da hayatı olumsuz etkiledi. Yoğun yağış Giresun’un merkez köylerinden Sultaniye ve Çimşir köyleri ile Çanakçı Kuşköy de doğal afete neden oldu. Şiddetli yağışlar nedeniyle Soğukpınar köyü ve Maden köyü yolu ulaşıma kapandı, bazı bölgelerde heyelanlar meydana geldi.

ÖZEL İDARE EKİPLERİ ARALIKSIZ MESAİDE

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın talimatıyla hazır kıta bekleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, yağışların başladığı andan itibaren hemen harekete geçti. Özel İdare Ekipleri, şiddetli yağışların etkili olduğu bölgelerde kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için, vatandaşların olası mal ve can kaybını önlemek için aralıksız mesai yaptı.

YETKİLİLERDEN UYARI ÜZERİNE UYARI GELDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yağışların devam edeceği yönünde peş peşe yapılan uyarılar üzerine dün Giresun başta olmak üzere sahil kesimindeki birçok ilçede belediyeler tarafından anonslar yapıldı. Yağışlar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı anonslarla vatandaşların her hangi bir mağduriyet yaşamamaları için dikkatli ve tedbirli olunması istendi.