SON DAKİKA

Giresun Liman sahası katledildi!

Bu haber 11 Eylül 2019 - 10:41 'de eklendi ve 254 views kez görüntülendi.

Türker; “Giresun gibi bir şehir tabi ki limansız olmaz, tabi ki limanlar işlevsel halde aktif olarak kullanılmalıdır ancak zaten gelişen ve değişen şehrimizde liman bölgemizin bu şekilde katli, talanı, hepimizin bu şehre ve çocuklarımıza karşı ayıbımızdır.”

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, kamuoyunda büyük tartışmalara yol açan Giresun Limanı hakkında sert eleştirilerde bulundu.

Türker, “Şehrimizin denizle buluşmasını engelleyen yapılara imza atan, bu devasa çirkin depoların buraya dikilmesine katkı sağlayan ve engellemeyen yetkilileri kamuoyunun kanayan vicdanına bırakıyorum” dedi.

Türker, yaptığı açıklamada, “Yapılacak depoların estetik bir yapıda olacağını savunanları bu çirkin görüntüyü görmeye davet ediyorum. ‘Hiçbir olumsuz yönü olmayacak’ diyen yetkilileri, toz duman istilası altında kalmış mahallelerimizi, sokaklarımızı, bölgeye komşu park ve iş yerlerini ziyarete davet ediyorum. Yaşanan trafik yoğunluğuna ve olumsuzluğuna şahit olmaya davet ediyorum. İlk etapta 250 kişiye istihdam sağlayacağı belirtilen yerde kaç kişinin çalıştığı ve bunlardan kaçının hemşerimiz olduğunu kamuoyuna açıklamaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Türker, açıklamasına şöyle devam etti;

“Limanı yeniden plan ve yapılandırma yapmadan bu şekilde, bu tarzda hizmete sokmak ya rant ya da akıl tutulmasıdır. Limanın giriş çıkışı, depoların yapıldığı alan, şehrin mimarisini bozacak, katledecek şekilde yapılaşma, gelişi güzel ve acelece yapılması bugünkü tabloyu yaratmıştır. Ortak akıl ve şehrimizin geleceği için hiçbir zaman geç değildir, çocuklarımıza emanet edeceğimiz bir Giresun ve özellikle liman sahası için derhal harekete geçilmelidir”