SON DAKİKA

ŞENLİKOĞLU FARKI

Genel, GÜNDEM

Giresun çöp sorununu çözsün

Bu haber 08 Ocak 2019 - 11:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Milletvekili Cemal Öztürk, Çavuşlu Beldesi’ndeki Katı Atık Bertaraf Tesisi’ni rezalete benzeterek, “Giresun’dan 70-80 kilometreden çöp getiriyorsun buraya döküp gidiyorsun, olmaz böyle şey. Giresun merkezde çözüm bulmamış, Aksu da perişan. Giresun Belediyesi büyük bir belediye çözüm bulsunlar, bulmak zorunda” dedi.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Görele’de düzenlenen muhtarlar toplantısında Çavuşlu Beldesi’ndeki Katı Atık Bertaraf Tesisi hakkında çok çarpıcı açıklamalar yaptı. “Bu çöp konusu benim içimde bir ukdedir” diyen Milletvekili Öztürk, “Giresun Çevre ve Şehircilik İl Müdürü kusura bakmayın ama ben dünyanın hiçbir yerinde böyle bir rezalet görmedim, böyle bir çöp tesisi olmaz. Adam gibi orayı işletin ya da Giresun çözümünü bulsun. Giresun’dan 70-80 kilometreden çöp getiriyorsun buraya döküp gidiyorsun, olmaz böyle şey” dedi.
“Çavuşlu kan ağlıyor biliyorum” diyen Öztürk, “O yörenin insanına da yazık. Şu anda hava soğuk olduğu için kokmuyor doğru ama ilk sıcaklarda rüzgarla birlikte çok kötü bir koku olacak. Burası adam gibi işletilsin. Giresun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü kusura bakmayın geçen bu konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüştüm, en sonunda alıp geleceğim buraya. Giresun Belediyesi büyük bir belediye çözüm bulsunlar, bulmak zorunda. Bu işin iktidarı, muhalefeti yok. Giresun merkezde çözüm bulmamış, Aksu da perişan. Ben muhalefet belediyesi diye söylemiyorum. Bu işi çözmemiz lazım. Çünkü Giresun’da ne kadar sorun varsa hepsini biz çözeceğiz” diye konuştu.