SON DAKİKA

Giresun belediyecilik hizmetlerine muhtaç hale geldi

Bu haber 05 Aralık 2018 - 10:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

İGM Başkanı Şahin, “İl Özel İdaresi ve DOKAP tarafından yapılan Botanik Bahçeyi belli mecralarda Belediyenin yaptığını söyleyen Belediye Başkanı Kerim Aksu, Özel İdare tarafından alan içerisine yapılan çeşmeye su bile bağlamamıştır” diyerek, Aksu’yu sert sözlerle eleştirdi.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN TALİMATI

Giresun İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Şahin, “Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun belli mecralarda tüm alt ve üstyapısı Giresun İl Özel İdaresi ve DOKAP tarafından yapılan Giresun Botanik Bahçesi’nin, Belediye tarafından yapıldığını söylemesini şaşkınlıkla karşılamaktayız. 4 Ocak 2016’da yer teslimi yapılmış, DOKAP Başkanlığı ve İl Özel İdaresi işbirliği ile tüm altyapı ve üstyapı işleri gerçekleştirilmiş, toplam maliyeti 7 milyon 803 bin 322 TL olan ve 7 Mayıs 2018 tarihinde bitirilerek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla projenin bir kısmı Millet Bahçesi olarak düzenlenmiştir” dedi.

BELEDİYENİN HİÇBİR KATKISI YOKTUR

İGM Başkanı Şahin, “Bu hizmette Giresun Belediyesi’nin hiçbir katkısı olmadığı gibi İl Özel idaresi tarafından alan içerisine yaptırılan tarihi çeşmeye su bile bağlamamıştır. Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun görevde bulunduğu süre içerisinde Giresun belediyecilik hizmetlerine muhtaç hale gelmiştir. Son birkaç yıla bakıldığında kent meydanına maketler kurmak, duvarlara resim çizmek ve merdivenleri renkli boyamaktan başka hiçbir icraatı olmayan Belediyenin, Giresun İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirilen projelerin kendileri tarafından yapıldığını söylemesi abesle iştigalden başka bir şey değildir” dedi.