SON DAKİKA

MHP ADAYINI GERİ ÇEKTİ

Genel, GÜNDEM, SİYASET

GİRESUN KAZANACAK

GÜNDEM, SİYASET

Görele’nin 101. yıl dönümü

GÜNDEM, İLÇE HABERLERİ, SİYASET

Fındık zirvesi toplanıyor

Bu haber 09 Ağustos 2018 - 10:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karadeniz Bölgesi’nde faaliyet gösteren Ticaret Borsası Başkanları, 2018 ürünü fındığını değerlendirmek için 12 Ağustos’ta Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile bir araya gelecek.

 

ÖNEMLİ KARARLAR ÇIKMASI BEKLENİYOR

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Yaşar İbaş, Karadeniz Bölgesi Ticaret Borsası Başkanlarının, 2018 ürünü fındığını değerlendirmek için 12 Ağustos’ta Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile bir araya geleceğini söyledi. İbaş, yaptığı açıklamada, “Toplantıda Bakanlarımız ile yeni mahsul fındığın durumu ve beklentilerini değerlendireceğiz. Borsa Başkanları olarak kendilerine ürün politikası ile fiyat konusunda istek ve taleplerimizi ileteceğiz. Fındık ve üreticimiz için önemli bir toplantı. Toplantıdan önemli kararların çıkacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

PİYASADA GEÇİCİ BİR RAKAM OLUŞTU

GTB Başkanı Yaşar İbaş, 2018 ürünü fındık hasadının sürdüğü bugünlerde henüz serbest piyasada fiyatın ve Toprak Mahsulleri Ofisi’nin alım politikasının netleşmediğini belirtti. İzlenecek politikanın gelecek haftadan itibaren netleşmeye başlayacağını ifade eden İbaş, “Bugünlerde piyasada 12,50 liralık fındık fiyatı oluştu ancak bu fiyat net değil. Gurbetçilerimiz geri dönüş yapmadan önce fındıklarını satmayı tercih ediyor. O nedenle piyasada geçici bir rakam oluşmuş durumda” değerlendirmesinde bulundu.