SON DAKİKA

ŞENLİKOĞLU FARKI

Genel, GÜNDEM

EYVAH SAYIN AKSU İLÇELERE DE GÖZ DİKTİ!

Bu haber 08 Şubat 2019 - 10:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir gazetede Sayın Kerim Aksu’nun demecini okuyunca; “Eyvah ilçelerde elden gidiyor!” Dedim. Sayın Aksu, Keşap’ı ziyaret etmiş ve orada CHP adayının kazanacağını söylemiş. Keşap’ta büyük destek gördüğünü söyleyen Aksu, “Keşap Giresun’un mahallesi olacak” demiş.
Keşap Belediyesi, Mehmet Emür başkanlığında çok güzel hizmetlere imza atıyor. Değişim dönüşüm ortada, lafa gerek yok. Burada komik olan 10 senede verdiği sözlerin hemen hemen hiçbirini yerine getirmeyen Sayın Aksu’nun, Keşap ile ilgili bu vaatleri trajikomik bir durumdur.
Yetmiyor diğer ilçeleri de alıyor Sayın Aksu, böylece Cumhuriyeti bırakanlara borcunu ödeyecekmiş. Gerçekten akılları zorlayacak şeyler oluyor. Borç batağında bir belediye, caddelere mezbele halde, vaatlerin tamamına yakını tutulmamış ama Sayın Aksu, Giresunlu yetinmiyor ilçelere hatta Türkiye’ye el atıyor.
TÜRKİYE BATMIŞ HİÇ BU KADAR KÖTÜ OLMAMIŞ AKSU KURTARACAKMIŞ!
CHP zihniyetinin ‘battık-bittik’ algıları beni çok güldürüyor. Cumhuriyet tarihi boyunca yokluk, açlık, kaos, darbe, çatışma ve baskı denilince akla gelen bir siyasi oluşumun, böyle tespitlerde bulunması bence baya bir komik. Kim diyor bunu? Karneyle ekmek dağıtanlar. Kim diyor bunu? İnsanları mazot, benzin, yağ, margarin, şeker kuyruğunda tüketenler. Kim diyor bunu? Hastane köşelerinde pislik içinde insanımızı perişan edenler. Kim diyor bunu? Hastanelerde servet karşılığı senetlerle millete ölüsünü veren, senede imzalayamayanların ölüsünü, hastasını rehin alanlar. Kim diyor bunu? Öğrencilerden tebeşir parası toplayan, dal odun toplayarak sınıfları ısıtanlar. Kim diyor bunu? Ülkeye tek çivi çakmamış, milli olan, dini olan her şeye karşı çıkanlar. Kim diyor bunu? 750 bin dolar için Lüksemburg gibi, bir ilimiz kadar olan ülkeden para dilenenler. Kim diyor bunu? Deprem yardımıyla emekli maaşı ödeyenler. Kim diyor bunu? Gecelik faizleri %7500’e, enflasyonu %70’lere çıkarıp, milleti açlığa mahkum edenler. Kim diyor bunu? Bir atımlık milli silahı yapamayanlar. Kim diyor bunu? Birkaç milyar dolar için ülke ülke dilenenler. Kim diyor bunu? Üretilen milli uçak fabrikasını kapatanlar. Kim diyor bunu? Kendisi şatafat içinde yaşarken halkına pisliklerin içinden buğday seçtirenler. Kim diyor bunu? Onlarca yıl ne havaalanı, tren yolu, ne yol, ne köprü, ne tünel, ne Marmaray yapmayan, sadece marş okumayı Atatürkçülük sananlar. Bunun gibi yüzlerce yokluk ve açlık hikayeleri anlatabiliriz. Yani demem o ki siz kim, ülkeyi düzeltmek kim?
GİTSİN DİĞER İLLERİ İLÇELERİ GEZSİN
Yokluk edebiyatı yapacak, ekonomiden bahsedecek en son parti CHP’dir! CHP belediyeleri İzmir, Giresun, Sinop gibi iller başta olmak üzere içinde bulunduğu durum ortadadır. Ne yapmıştır ki Sayın Aksu, Keşap’a veya diğer ilçelere de ne yapacaktır? Gitsin Ordu’yu gezsin, gitsin Trabzon’u gezsin. Gitsin Giresun’un ilçelerini gezsin. O küçük bütçelerle neler yapılmış onları görsün. Bulancak’a gitsin, Görele’ye gitsin, Şebinkarahisar’a gitsin, Espiye’ye gitsin, Eynesil’e gitsin, Çamoluk’a gitsin. Duroğlu’na gitsin, el kadar beldede neler yapılırmış Sayın Murat Kılıçarslan’dan öğrensin. Birlikte gezelim. Oraların caddelerine, yollarına, projelerine bakalım. Sonra gelip Giresun’un mezbele sokaklarını gezelim. Hep slogan, hep algı, hep çarpıtma. O konuşmayı yaparken bir Allah’ın kulu da çıkıp; “Siz Giresun Belediyesi’nin ekonomisini çözdünüz mü de, ülkenin ekonomisini çözeceksiniz?” demiyor. Demiş ya adam; “Dinime küfreden Müslüman olsa bari” o hesap ekonomi öğreten, ekonomi yapsa bari! >>Hakan ALPARSLAN