SON DAKİKA

Kar kalınlığı 2 metreye ulaştı

İLÇE HABERLERİ, YEREL HABERLER

Erken önlem alınıyor

Bu haber 16 Ağustos 2019 - 11:16 'de eklendi ve 36 views kez görüntülendi.

Belediye ekipleri aşırı yağışlarda su baskını riski taşıyan bölgelerde gerekli alt yapı çalışmalarına hız verdi

 Belediye Başkanı Şenlikoğlu, “Zamanında ötelenmiş, biriktirilmiş sorunları çözmek, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamalarını önlemek için elimizdeki tüm imkânları seferber ettik.”

 

BAŞKAN SAHAYA İNDİ

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla aciliyet sırasına göre şehir genelinde başlatılan altyapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Başkan Şenlikoğlu da, belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmaları yakından takip ediyor. Şenlikoğlu, dün Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Belediye personellerinden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler alan Şenlikoğlu, gerçekleştirilen çalışmaların planlanan sürede tamamlanmasını istedi.

SORUNLAR GİDERİLİYOR

Başkan Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, “Zamanında ötelenmiş, biriktirilmiş sorunlar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Su taşkınları ve su birikintisi gibi alt yapı sorunları esnaf ve vatandaşlarımızı zor durumda bırakmıştı. Sorunlar gün yüzüne çıkınca Hacısiyam Mahallesi Fatih Caddesi’nde geniş kapsamlı çalışma başlatmıştık. Bir süredir ekiplerimiz cadde üzerinde yoğun çalışmalarını sürdürüyor. Bugünde çalışmalarımızı Lale Sokak’a taşıdık. Lale Sokak’ta 200 metrelik yeni yağmur suyu hattı çalışması yapıyoruz” dedi.

“GİRESUN İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Şenlikoğlu, “Arkadaşlarım büyük özveri içerisinde sorunların giderilmesi için mesai saati haricinde de çalışmalarına devam ediyor. Hacısiyam Mahallemizdeki çalışmalarımızın sonlanmasının ardından, altyapı adına ciddi sorunları olan mahallelerimizde de yeni yağmur suyu hatları yapacağız. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için elimizde olan tüm imkânları en iyi şekilde kullanacağız. Şehir genelinde hizmet gitmeyen tek bir sokağımız kalmayacak. Giresun için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.