SON DAKİKA

Bitmeyen okuma azmi!

Genel, GÜNDEM

Ekonomiyi Sayın Aksu’mu düzeltecek Sayın Türker?

Bu haber 14 Ocak 2019 - 10:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ben bazen CHP yetkililerinin açıklamalarına çok gülüyorum. Çizdikleri tablo, yaptıkları algı insan gülümseten türden!

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Sayın Hakan Türker’in salvolarını ibretle okudum. Ekonomiyi yerden yere vuran Sayın Türker, “Tüm bu olumsuzlukların yok olması, raydan çıkan ekonomimizin uçurumun eşiğinden geri dönerek raya girmesi için acil çıkış kapısı 31 Mart seçimlerinden ve sandıktan geçmektedir. Yerel seçimler zaten ne olursa olsun halk, ‘Liderimize oy veriyor’ diyen, kapitalist AKP iktidarının sonu olacaktır.” Buyurmuş.

Bakar mısınız siz? Yani diyor ki; “Ekonomi battı, Giresun’da siz belediyeyi CHP’ye verin bakın ekonomi nasıl yönetiliyor!”

SİZ Mİ DÜZELTECEKSİNİZ EKONOMİYİ?

Siz Giresun Belediyesi’ni hiçbir hizmet üretmeden batırmışsınız. Borç ne kadar, nereye harcadınız açıklama dahi yapamıyorsunuz, işçilerin maaşları krediler, satılan gayrimenkullerle dönüyor. Aylardır da geç ödeniyor veya ödenemiyor. Siz orta ölçekli bir ili batırıp ekonomiyi düze çıkaracağınızı nasıl iddia ediyorsunuz? Giresun’u yönetemeyen, doğru dürüst bir çivi çakmayan ve buna rağmen batıranlar ülkeyi ne hale sokarlar?

Bu ülkeyi, Lüksemburg gibi bir ilimize eş değer büyüklükte olan ülkeden 1 milyon dolar dilendirenler, milyar dolarlık projelere imza atan bu hükümete mi ekonomi öğretiyor? Deprem yardımı ile maaş ödeyen, ülkeyi yokluğa mahkum eden koalisyonların ortakları mı düzeltecek ekonomiyi? Genel Başkanınız SGK Genel Müdürüyken senet karşılığı ölülerini alan halkımız bilmiyor mu, sizin nasıl ekonomi bildiğinizi? Genel Başkanınız SGK’yı yönetirken hastanelerde insanların nasıl koridorlarda can verdiğini bilmiyor mu bu halk? Giresun belediyesi batmış, karşılığında doğru dürüst tek bir büyük proje gösteremiyorsunuz, siz ekonomi öğretiyorsunuz öyle mi?

CHP’YE OY VERİRSENİZ ÜLKEYİ DE GİRESUN GİBİ BATIRIRSINIZ

Eğer yerel yönetimler üzerinden bir ekonomi dersi verilecekse, Giresun’un haline bakın, borç batağında 10 senede 3-4 proje sayamayan yönetime bakın, ona göre bunların ekonomi bilgisine oy verin. Sayın Türker, bize belediye üzerinden yüklenmesinler diye konuyu saptırmaya çalışmış ama bence komik duruma düşmüş! Sayın Türker; “Bakın Giresun Belediyesi onlarca projeye imza attı. Giresun’a çağ atlattı. Ve buna rağmen kasası dolu, ekonomisi muhteşem durumda” deseydi, bunun üzerinden ekonomiyi eleştirme hakkı doğardı. Adama sormazlar mı; “Sen 100 bin nüfuslu bir ili yönetemedin, batırdın, ülkeyi mi yöneteceksin?”

Ayrıca, genel seçimler yapılalı bir sene dahi olmadı. Seçime 4 sene var. Giresun Belediyesi tekrar CHP Belediyesi’nde kalırsa ekonomi nasıl rayına oturacak? Yerel seçimde hükümet değil belediye başkanları seçilir. Sanırım seçimleri karıştırdılar… >>Hakan ALPARSLAN