SON DAKİKA

GURUR DUYDUK

Genel, GÜNDEM

CHP’ye Topal Osman tepkisi

Bu haber 12 Haziran 2019 - 10:47 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

AK Parti İl Başkanı Tatlı, HDP’li Garo Paylan’ın Topal Osman Ağa ve Milli Mücadele Kahramanlarına karşı sarfettiği iftira ve hakaretlere karşı sessizliğini koruyan CHP Giresun Teşkilatlarını yerden yere vurdu! Tatlı, “Atatürk’ün Muhafız Alayı Komutanı Topal Osman Ağa’ya ve Milli Mücadele Kahramanlarına karşı yapılan saldırılara sessiz kalanlar, Atatürk’ün partisi CHP’nin tarihinde kara bir leke olarak yerini alacaktır” dedi.

 

BU TAVIR ASLA AFFEDİLEMEZ

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Muhafız Alayı Komutanı Topal Osman hakkında kullandığı hadsiz iftiralara ve hakaretlere ses çıkarmayan CHP Giresun yönetimi ile teşkilatlarını sert sözlerle eleştirdi. Tatlı, Atatürk’ün partisinin temsilcisi olduklarını söyleyenlerin, Atatürk’ün Muhafız Alayı Komutanı’na ve Milli Mücadele Kahramanlarına yapılan saldırılara sessiz kalmasının kamuoyu vicdanında derin yaralar açtığına dikkat çekerek, CHP yöneticilerinin tavrının asla affedilir bir yanı olmadığını kaydetti.

HALKIMIZ CEVABI VERECEKTİR

İl Başkanı Tatlı, yaptığı açıklamada, “İşlerine geldiği zaman Atatürk’ün kurduğu partinin temsilcileriyiz, Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyenlerin, siyasi çıkarları uğruna Atatürk’ün Muhafız Alayı Komutanı Topal Osman Ağa’ya ve kahraman silah arkadaşlarına yapılan saldırılar karşısında susmalarının izahı yoktur. Bu anlayış 31 Mart Seçimleri’nde ve 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi’nde HDP ile ittifak yapanların asıl niyetlerinin kamuoyuna yansımasıdır. Mevzu vatan olduğunda gözünü bile kırpmadan şehadete koşan aziz milletimiz, bu yaşananlara en güzel cevabı 23 Haziran’daki İstanbul seçiminde sandıkta verecektir. Ve aynı zamanda bu yaşananlar kara bir leke olarak CHP tarihinde yerini alacaktır. CHP temsilcilerinin kendi istikballeri için Atatürk’ün Muhafız Alayı Komutanı’na ve Milli Mücadele Kahramanlarına yapılan saldırılara sessiz kalmasının takdirini siz değerli halkımızın takdirine bırakıyoruz” ifadelerini kullandı.