SON DAKİKA

CEZA YAĞDI!

Bu haber 12 Eylül 2020 - 7:55 'de eklendi ve 123 views kez görüntülendi.

Giresun il merkezi ve ilçelerinde ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ parolasıyla gerçekleştirilen covid-19 denetimlerinde; 34 kişiye toplam 30 bin 600 lira idari para cezası uygulandı

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda Giresun il merkezi ve ilçelerinde maske, mesafe ve temizlik denetimleri gerçekleştirildi. İlde Vali Enver Ünlü’nün koordinasyonunda, ilçelerde ise kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personelleri, köy ve mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri ve özel kolluk görevlilerinin katılımıyla denetimler gerçekleştirildi.

Giresun merkezde yaya devriyeleri tarafından maske kullanımı konusunda 664 kişi denetlendi ve 70 kişiye maske konusunda uyarılarda bulunuldu. Sosyal mesafeye uyma konusunda 443 kişi denetlendi. İşyerleri denetiminde 819 kişi maske, mesafe ve temizlik konusunda denetlenirken 1 işyerinde çalışanların maskeyi uygun takmamaları nedeniyle, 1 kuaförün de vergi numarası ve ruhsatı olmadığı için tutanak tutuldu.

Giresun’un Alucra, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Espiye, Şebinkarahisar ve Tirebolu ilçelerinde yapılan işyerleri, park ve bahçeler, toplu taşıma araçlarında yaya devriyeleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde; toplam 34 kişiye 30 bin 600 lira idari para cezası uygulandı. Şehirlerarası seyahat tedbirleri kapsamında toplam 320 araç denetlendi ve 630 yolcuya uyarı ve bilgilendirme yapıldı.