SON DAKİKA

Trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı

Genel, İLÇE HABERLERİ

Büyük gurur

Bu haber 14 Eylül 2018 - 10:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

UNESCO Islık Dili “Kayıt Beratı” Vali Sarıfakıoğulları’na teslim edildi

 

UNESCO tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü’ne gönderilen Türkiye adına “UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras” listesine kaydettirilen ilk unsur olan ‘Islık Dili’nin “Kayıt Beratı” Vali Harun Sarıfakıoğulları’na teslim edildi.

Kayıt Beratını Vali Sarıfakıoğulları’na teslim eden Kültür Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Temsilcisi Serkan Emir Erkmen, “Türkiye adına UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesine kaydettirilen ilk unsur olan Islık Dili’nin ‘Kayıt Beratı’ UNESCO tarafından Genel Müdürlüğümüze gönderilmiştir. Bugün burada; UNESCO tarafından gönderilen bu beratın bir örneğini dosya hazırlık çalışmalarında önemli sorumluluklar üstelenen Giresun Valiliğimize teslim etmek için bulunmaktayız” dedi.

Kayıt Beratını teslim alan Vali Sarıfakıoğulları, ‘Islık Dili’nin UNESCO’ya kaydedilmesi sürecine katkılarından dolayı başta bu mirasın gönüllü taşıyıcılarına, bilimsel ve kültürel çalışmalarla katkı sağlayan akademisyenlere, Giresun Valiliği adına her türlü katkıyı sağlayan idareci ve çalışma paydaşları ile emeğe geçen diğer herkese teşekkür etti.