SON DAKİKA

Trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı

Genel, İLÇE HABERLERİ

“Bu skandal tarihe geçmiştir”

Bu haber 13 Aralık 2018 - 11:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti İl Başkanvekili Tatlı, “Hadisenin temel kaynağı olan iki kurum arasında yaşanan borç vakasının sorumlusu ve cefasını çekecek mecra kesinlikle Giresunlu hemşerilerimiz değildir. Yaşanan olayın iki tarafını da tasvip etmeyip sorumluları halkımıza hesap vermelidir” dedi.

AK Parti Giresun İl Başkanvekili Kenan Tatlı, “Salı gecesi Giresun Belediyesi’nin su deposunda AKSA’ya olan borcu nedeniyle elektrik kesintisinin yaşandığını ve bazı Merkez Mahallelerde su verilemediğini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Üzülerek söylemeliyiz ki bu hadise Giresunlu hemşerilerimizin yaşadığı bir skandal olarak maalesef tarihe geçmiştir” dedi.

Tatlı, “Hemşerilerimizin evlerinde ve işyerlerinde kullandıkları sularının kesilmesi bir mağduriyet oluşturmuştur. Öncelikle borcu sebebiyle elektriklerin kesilmesini

hiçbir şekilde tasvip etmediğimiz gibi, Giresun Belediyesi’nin de elektrik borcu sebebiyle suların kesilmesi gibi bir yönetim zafiyeti içinde olmasını da ayrıca bir sıkıntı olarak görmekteyiz. Hemşerilerimizin huzuru, refahı ve rahat bir yaşam hakkı Giresun Belediyesi’nin asli görevi olduğu unutulmamalıdır” dedi.

AK Parti Giresun İl Başkanvekili Kenan Tatlı, Giresun Belediyesi’nin borcu nedeniyle AKSA tarafından su depolarının elektriklerinin kesilmesi ve vatandaşların bu nedenle gece yarısı susuz kalmaları hakkında yaptığı açıklamada, “Hadisenin temel kaynağı olan iki kurum arasında yaşanan borç vakasının sorumlusu ve cefasını çekecek mecra kesinlikle Giresunlu hemşerilerimiz değildir” dedi.

Tatlı, “Giresun Belediyesi’nin esasen bu durumlarda gerekli tedbir ve önlemlerini almaları gerekirken, hiçbir tedbirin olmaması da bir zafiyet göstergesidir. Her türlü şartlara karşı hazır bulunması gereken şehir merkezindeki bir su deposunda, jeneratör desteğinin olması gerekmez mi? Jeneratör varsa niye çalıştırılmadı? Bunlarda ayrıca sorulması gereken sorulardır.

Giresun Belediyesi’ne yapılan ihtarlara rağmen, elektrik borcunu neden ödemediği, Giresun halkının suyunu kestirmek ve daha sonra da bunun sorumluluğunu AK Parti’ye mal etmek gibi bir eylemin içine neden girildiği de ayrıca başka bir soru işaretidir. Yapılan şark kurnazlığıdır. AK Parti olarak elektriklerin kesilmesinde kasıtlı davrananlar varsa bunun takipçisi olacağız. Bununla birlikte elektrik borcu sebebiyle tedbirini almayan Giresun Belediye Başkanlığını da ayrıca halkımıza havale ediyoruz. Yaşanan olayın iki tarafını da tasvip etmeyip, sorumluları halkımıza hesap vermelidir” ifadelerini kullandı.