Borsa TMO ile dirsek temasında « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

Borsa TMO ile dirsek temasında

Bu haber 20 Ağustos 2017 - 18:53 'de eklendi ve 129 views kez görüntülendi.

TMO yetkilileriyle, Fındık Lisanslı Deposu ve Spot Borsası’na dahil olmaları için görüşmeler yürüttüklerini belirten GTB Başkanı Yanıkoğlu, “TMO’nun alım yapmasının piyasaya yansımalarını ancak alım politikasının açıklanması ve alımların başlamasının ardından göreceğiz. Yine de ofisin piyasada olması bize göre önemli” dedi.

 

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Temel Yanıkoğlu, TMO’nun piyasada olmasını olumlu bulduğuna işaret ederek, “Şu anda sadece ofisin fındık alımı yapacağını biliyoruz ancak alım politikasıyla ilgili bir açıklama yapılmış değil. Bu nedenle TMO’nun alım yapmasının piyasaya yansımalarını ancak alım politikasının açıklanması ve alımların başlamasının ardından göreceğiz. Yine de ofisin piyasada olması bize göre önemli” ifadelerini kullandı.

Bir süredir TMO yetkilileriyle, Fındık Lisanslı Deposu ve Spot Borsası’na dahil olmaları için görüşmeler yürüttüklerini belirten Yanıkoğlu, “Projemiz üzerinden TMO’nun alımlar gerçekleştirmesi için girişimlerimiz var. İlk görüşmelerden olumlu sinyaller aldık. İlerleyen süreçte yine temaslarımız olacak. Umarız her şey istediğimiz ölçüde gelişir” dedi