SON DAKİKA

“Bizi birleştirecek olan camilerimizdir”

Bu haber 02 Ekim 2018 - 14:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Müftü Oral, din görevlilerinin toplumu birleştirici çalışmalar yapacağını, camilerin de insanları bir araya getirecek bir hüviyete sahip olacağını ifade etti.

 

AHİRETİ UNUTMAMAMIZ GEREKİYOR

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, 1 – 7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle dün bir basın toplantısı düzenledi. Müftü Oral, “113 bin nüfusa sahip şehir merkezinde bin kişiye bir cami düşmesi, cami sayısının ise 113 olması gerekiyor. Şu an merkezde bulunan cami sayısı mescitlerle birlikte 75 civarında. Yapımı devam eden Üniversite Camii Giresun’umuzun cemaat kapasitesi en büyük camisi olacak. Mal Pazarı mevkiinde bulunan Müftüoğlu Camii’ni ise 2 bin kişi kapasiteli olarak yeniden inşa ediyoruz. Elbette dünyaya yatırım yapacağız ama ahireti de unutmamamız gerekiyor. Yardımseverlerimizin desteklerini bekliyoruz” dedi.

“DERDİNİZ DERDİMİZ OLSUN PROJESİ”

Müftü Oral, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın öncülüğünde hayata geçirilen ‘Derdiniz Derdimiz Olsun Projesi’ hakkında da bilgi verdi. Oral, “Mahallelerimizde görev dağılımı yaptık ve sorumlu arkadaşlar tayin ettik, onların rehberliğinde mahallelerimizde hangi yetim kardeşimiz var, hangi engelli kardeşimiz var, hangi ihtiyaç sahibi kardeşimiz var onlara nasıl ulaşabiliriz, hangi makamlarla onların sorunlarına çözüm bulabiliriz diye çalışacağız” dedi.

 

Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
udemy free download
download xiomi firmware
Download WordPress Themes Free
free download udemy paid course