SON DAKİKA
GiresunsporAdana DemirsporAdanasporAltınorduMKE AnkaragücüBalıkesirsporBolusporÇaykur RizesporDenizlisporGazişehir Gaziantep FKGaziantepsporElazığsporİstanbulsporManisasporSamsunsporEskişehirsporÜmraniyesporBŞB Erzurumspor

“BİR UMUT VAR” PROJESİNİN İMZALARI ATILDI

Bu haber 25 Aralık 2019 - 10:39 'de eklendi ve 7.551 views kez görüntülendi.

Giresun Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından başlatılan İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından da uygun görülerek yardım almaya hak kazanan “Bir Umut Var” projesinin protokol imza töreni Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın katılımıyla yapıldı.

Valilik Makamında yapılan imza töreninde projenin protokol imzaları Vali Harun Sarıfakıoğulları ve Giresun Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Osman Şeyranlıoğlu tarafından atıldı.

Projeyle ilgili Vali Sarıfakıoğulları’na kısa bir bilgi sunan Giresun Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Şeyranlıoğlu, projenin amacının özel gereksinimli bireylerin istihdamına yönelik farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.

Hiçbir sosyal güvencesi olmayan özel gereksinimli bireylerin istihdamına yönelik başlatılan ve 5 ay sürecek olan proje kapsamında; ilk etapta meslek edinme kursları adı altında 10 özel gereksinimli bireye 196 saat servis hizmetleri eğitiminin yanı sıra, 20 özel eğitim öğretmenine de 30 saat sürecek servis hizmetleri eğitici eğitimi verilecek. Yine proje kapsamında engelli istihdamı semineri, Özel Gençler Sergisi ve işveren ile özel gereksinimli bireylerin buluşturulacağı işveren buluşmaları gerçekleştirilecek.

Yapılacak işveren buluşmalarıyla özel gereksinimli bireylerin aldıkları eğitimler sonucunda fırsat verildiğinde neler başarabilecekleri işverenlere ortaya konulacak, istihdamları için kapı aralanmaya çalışılacak.

PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Süper Lig
PTT 1.Lig