SON DAKİKA

Belediyeyi borç batağına batıran Aksu Türkiye’yi yoksulluktan kurtaracakmış

Bu haber 22 Ocak 2019 - 11:08 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Giresun Belediye Başkanı Sayın Kerim Aksu, artık uçmaya başladı. Öyle ki belediyeyi borç batağına sapladığını, 200-300 bin liralık elektrik faturasını bile ödeyemediğini, işçi memur maaşlarını karşılamakta zorlandığını ve buna karşı doğru dürüst hiçbir hizmet sayamadığını unuttu sanırım. Daha doğrusu 10 yıldır öyle şişiriliyor ki, öyle göklere çıkarılıyor ki, öyle methiyeler düzlüyor ki, kral çıplak ama “Yaşasın kral” sloganları o kadar çok atılıyor ki o da buna inanmış durumda. Öyle bir havaya girmiş ki, koca Giresun bir köy havasına bürünmüş ama o “Ülkeyi yoksulluktan ve fakirlikten kurtaracağız” paylaşımı yapabiliyor.

Bez çanta dağıtım görüntülerini servis eden Sayın Aksu, vatandaşın bu torbaları dolduracak gücü olmadığını paylaşarak, yoksulluğu ve fakirliği ülkede bitireceklerini söylüyor. Kim söylüyor bunu bir belediyeyi ekonomik açıdan bitirmiş ve yaptığı basın açıklamasında elle tutulur 5 hizmet sayamayan bir belediye başkanı…

SİZ İLK ÖNCE BELEDİYENİN BORCUNU VE YAPTIKLARINI AÇIKLAYINIZ

O kadar kendini yukarılarda görüyor ki Sayın Aksu, Giresun’u kurtarmış, ülkeyi fakirlikten kurtaracakmış. Kim diyor bunu? CHP’nin belediye başkan adayı. Nedir CHP tek parti döneminde ülkede karne ile ekmek dağıtan, yokluk, açlık ve sefaletin diğer adı. Bu ülkede koalisyon ortağı olduğu dönemlerde kuyrukların, sefaletin, açlığın kaosun adresi bir parti ülkeyi fakirlikten kurtaracakmış. 750 bin dolar için ülke ülke dilenen bir siyasi partinin mensubu, deprem yardımlarıyla maaş ödeyen ülkemize milyarlarca dolarlık yatırım yapan hale getiren bir yönetime ekonomi dersi vermesi bence tamda bir komedidir.

Kaldı ki bizim şu an ki konumuz yerel seçimlerdir. Genel seçimlerde halkımız mevcut yönetime tekrar 5 yıl kendini yönetme hakkı vermiştir. O konu kapandı. Siz şimdi hele bir ne kadar borcunuz var onu söyleyin. 200-250 milyon lira civarında Sayıştay raporlarından bahsedilen bir borç iddiası var. Ama hala bir cevap yok. AK Parti Belediye Başkan Adayı Sayın Aytekin Şenlikoğlu 220 milyon lira borçtan bahsetti. Üzerinden bir haftaya yakın bir süre geçti. Her şeye laf yetiştirenlerin buna cevap vermemesi çok ilginçtir. Belgeleriyle kamuoyu bu sorulara cevap beklemektedir. Velev ki bu borç doğru. Ortada gazi caddesi, Atapark, çan kulesi ve çevresi haricinde elle tutulur bir şey olmadığına göre nereye harcandı bu paralar? İtfaiye aracı ile ilgili sorular cevap bulmadı. Wifi ağı ve parke ile basın toplantıları geçiştiriliyor. Bence bu sorular cevaplanmadıkça iddiaların doğruluğu yönünde görüşlerimiz artıyor.

SİZ ÜLKEYİ BIRAKIN DA İLK ÖNCE BELEDİYEYİ BİR KURTARIN

Belediye borç batağında, Giresun koca bir köy olma yolundayken, ulusal vaatler vermek yaşanan acziyeti ortaya koyar. Gündem değiştirmek, konuyu saptırmak için sürekli gündem değiştirmeye çalışıyorlar. Oysa ki çıkar basın toplantısında resmi belgelerle borcunuzu, yaptıklarınızı verdiğiniz vaatleri ve hangilerini yerine getirdiğinizi açıklarsınız. Ama açıklanacak bir şey olmayınca ya “İthal gazeteci” diyecekler, ya “dikkate almıyoruz” diyecekler. Halkı dikkate almayanları halkımızda 31 Mart’ta dikkate almayacaktır. >>Hakan Alparslan