SON DAKİKA

Belediyeden büyük zafiyet!

Bu haber 13 Aralık 2018 - 11:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Belediyenin elektrik borcu yüzünden Giresun susuz kaldı…
Giresun Belediyesi’nin 280 bin TL ödenmeyen elektrik borcu nedeniyle AKSA belediyeye ait su depolarının elektriğini kesti, elektrikler kesilince sularda kesildi ve Giresun’da vatandaşlar gece yarısı susuz kaldı. Yaşanan olay Giresun gündemine oturdu.
HALK SORUMLULARA ATEŞ PÜSKÜRDÜ!
Giresun’da Salı gecesi inanılmaz bir olay yaşandı. Giresun Belediyesi’nin 280 bin TL’lik elektrik borcu nedeniyle AKSA tarafından şehre su sağlayan iletim hatlarında enerji kesimi yapıldı. Elektrikler kesilince şehrin pek çok mahallesinde su kesintisi meydana geldi. Gece yarısı elektrik kesintisi nedeniyle su sıkıntısı yaşayan birçok vatandaş ise, su ihtiyacını cami kapılarındaki depolardan gidermeye çalıştı. Yaşanan olay Giresun’u ayağa kaldırdı. Vatandaşlar olayın sorumlularına ateş püskürdü.
BELEDİYE ÖDEME PROTOKOLÜNE SADIK KALMAMIŞ!
Giresun Belediyesi’ne ait su depolarının AKSA tarafından elektriklerinin kesilmesinin detayları netleşmeye başladı. Elde ettiğimiz bilgiler ışığında belediyenin elektrik faturalarındaki ödeme protokolüne sadık kalmadığı için su depolarının elektriklerinin yasal çerçevede kesildiği öğrenildi. Elektriklerin 2-3 saat kesik kaldığı araya siyasilerin ve bürokratların girmesi ile yapılan görüşmeler neticesinde gece saat 01:30’da elektriklerin yeniden açıldığı bilgisi verildi. Taraflar arasında sorunun çözümü için görüşmelerin sürdüğü ve yeni bir ödeme takvimi konusunda belediyeden taahhüt beklendiği öğrenildi.