SON DAKİKA

GİRESUN YASTA

Genel, GÜNDEM

“BELEDİYE İŞÇİLERİMİZİN GARANTİSİ BENİM”

Bu haber 18 Mart 2019 - 11:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhur İttifakı’nın 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde Giresun Belediyesi’ni kazanması halinde belediye işçilerinin çoğunun işten çıkarılacağı yönünde ortaya atılan dedikodulara, Cumhur İttifakı Ak Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu noktayı koydu

Şenlikoğlu; “Bizi başkaları ile karıştırma çabalarına girenlere sesleniyorum. Aytekin Şenlikoğlu helali ile alın teri ile işini yapan, ekmeğini kazanan kimsenin hakkını yemez. Kimseyi ekmeğinden etmez, kimseyi işten çıkarmaz. Bu maksatlı söylemleri kimin çıkardığını biz çok iyi biliyoruz. Böyle ucuz ve gayri ahlaki ithamlarda ve iftiralarda bulunmak tam manasıyla bel altı siyasi hamlelerdir” dedi.

 

HERKESİN TEMİNATI OLACAĞIZ

Cumhur İttifakı Ak Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu, seçimlere çok kısa bir süre kala önemli açıklamalar yaptı. Şenlikoğlu, “Şehrimizin geleceğini düşünerek, tüm hemşehrilerimle sımsıkı bir bağ kurduk ve gönül birlikteliği ile yolumuza devam ediyoruz. Farklı görüşte olan arkadaşlarımız olabilir, farklı siyasi partiler olabilir ama bizim önceliğimiz şehrimizin hizmet almasıdır. Bunun yanı sıra emeklilerimizin haklarının korunmasıdır. Belediyede ekmek parası için çalışan kardeşlerimiz var. Ailelerinin geçimlerini idam eden arkadaşlarımız var. Her zaman söyledim yine tekrar ediyorum. O arkadaşlarıma da sesleniyorum, sizin garantiniz benim. Biz kimseyi bir takım ayak oyunları ile ‘o partiye oy verdin, bu partiye oy verdin’ diye hiç bir zaman ötekileştirmedik, konumunu etkilemedik. Sokakta hamdolsun her görüşten hemşehrilerimiz bizi bağrına basıyor, kucaklıyor. Biz yaratılanı, Yaradan’dan ötürü seviyoruz çünkü. Biz herkesin başkanı olacak ve herkesin teminatı olacağız” dedi.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ GETİRECEĞİZ

Şenlikoğlu, “Şu çok net bir şekilde bilinmelidir… Biz bu şehri hizmete boğacak ve yanında önemle vurgu yaptığımız gönül belediyeciliğini getireceğiz. Biz bu şehrin çocuklarının, evlatlarımızın, çalışanlarımızın bir daha sıkıntı yaşamamaları için göreve soyunduk. Kurumsal bir düzen ve işleyen, aksamayan, mükemmel bir yapı yaratmak için sorumluluk aldık. Bizim olduğumuz yerde kaos, bizim olduğumuz yerde belirsizlik, bizim olduğumuz yerde dram ve hayal kırıklığı olmaz. Biz belediyeciliğin kitabını yazdık ve bu kitabı hamdolsun tüm Türkiye’de herkese ‘örnek çalışmalar’ diye gururla okutuyoruz. Bizim tek gayemiz şehrimize hizmet sunmak. Asıl olan mevzu Giresun ise gerisi teferruattır. İnşallah bu şehir için hep birlikte gerekeni yapacağız. Birlik ve beraberliğimizi her daim muhafaza edeceğiz” dedi.