SON DAKİKA

Bektaşoğlu’ndan kent park önerisi

Bu haber 20 Aralık 2017 - 19:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, takas yoluyla TOKİ’ye devredilen 3 0.339,17 m2lik Giresun Atatürk Stadyumu’nun bulunduğu araziye AVM, çok katlı konutlar yapılmak istenmesine karşı çıkarak alanın kent park olarak değerlendirilmesini istedi.

Konuyu soru önergesiyle TBMM’ye taşıyan Bektaşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘binalara 5+1 kat standardı’ ve ‘kentlere ihanet ettik’ sözünü hatırlattı.

CHP Milletvekili Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yanıtlaması istemiyle verdiği önergesinin gerekçesinde, “Giresun merkezinin, yaşam ve yerleşim alanlarının tam ortasında bulunan bu değerli arazinin rant amaçlı ‘kente ihanet’ niteliği taşıyan projelerle değil, kamu yararı, kent, insan ve çevre faktörleri gözetilerek değerlendirilmesi istenmektedir. İl halkı, basın-yayın kuruluşları, STK’lar, çevre ile ilgili kişi ve kuruluşlar ve belediyemizin bu yönde talepleri mevcuttur. Ortak görüş stadyumun ve spor salonunun kalması, olmazsa kent park olarak değerlendirilmesidir” dedi.

 

Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
udemy course download free
download coolpad firmware
Download WordPress Themes
udemy free download