SON DAKİKA

“Bedeli Giresun halkı ödüyor”

Bu haber 13 Şubat 2018 - 9:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yılmaz, Giresun Belediyesi’nin ise 2008 yılında AK Parti döneminde kurulan asfalt platinini bugün yeterli personel olmasına rağmen işletemediğini söyledi. Dışarıdan ihale yöntemi ile asfalt satın alındığını belirten Yılmaz, bunun da doğru zamanda uygulanmaması sebebiyle Giresunluların mağdur olduğunu belirtti.

 

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Mahalle Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile istişare toplantılarında bir araya gelerek, mahalle ziyaretleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

Gedikkaya, Seldeğirmeni, Aydınlar, Küçükköy, Aksu, Gemilerçekeği, Çıtlakkale, Kapu, Kale, Hacı Miktat, Fevzi Çakmak, Güre, Gaziler, Çaykara, Çınarlar, Osmaniye, Cumhuriyet, Kavaklar, Nizamiye, Teyyaredüzü, Hacı Hüseyin ve Hacısiyam Mahalle Yönetimleri ile bir araya gelen Başkan Yılmaz, mahallelerdeki kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmalarını yerinde inceleyerek, mahalle sakinlerinden de belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Güre, Seldeğirmeni, Aydınlar ve Küçükköy Mahallelerinde yaşayan vatandaşların altyapı eksikliğinden kaynaklanan sıkıntılarını dinleyen Başkan Yılmaz, “Güre, Seldeğirmeni, Aydınlar ve Küçükköy mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımız, yağmur suyu ve kanalizasyon alt yapısının olmamasından kaynaklanan bir mağduriyet yaşamakta. Sosyal medya dahil hiçbir platformdan seslerini duyuramadıklarını ve sorunun çözümüne ilişkin bir muhatap bulamadıklarını ifade ettiler. Bu mahallelerimizdeki alt yapı sorunlarının Giresun Belediyesi tarafından biran evvel giderilmesi ve mahalle sakinlerimizin bu mağduriyetinin son bulması gerekmektedir” diye konuştu.

Başkan Yılmaz, “Giresun Belediyesi alt yapı imalatlarını doğru planlamıyor. Buna bağlı olarak doğru hava şartlarında yapılmayan asfalt kaplaması kısa sürede deforme oluyor ve bozuluyor. Planlamanın doğru yapılmamasının bedelini ise Giresun halkı ödüyor” diye konuştu.

Neredeyse bütün AK Partili belediyelerin kendi asfalt platinini kurarak vatandaşa hizmet ettiğini belirten Yılmaz, Giresun Belediyesi’nin ise 2008 yılında AK Parti döneminde kurulan asfalt platinini bugün yeterli personel olmasına rağmen işletemediğini söyledi. Dışarıdan ihale yöntemi ile asfalt satın alındığını belirten Yılmaz, bunun da doğru zamanda uygulanmaması sebebiyle Giresunluların mağdur olduğunu belirtti.

Başkan Yılmaz, Teyyaredüzü Mahallesi’nde ise yeni yapılaşmanın getirdiği sorunlardan vatandaşın şikayetçi olduğunu ifade etti. Yılmaz, yeni yapılaşmalara rağmen yolların dar olması ve çekme mesafelerinden mahalle sakinlerinin özellikle rahatsız olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
free online course
download lenevo firmware
Premium WordPress Themes Download
free online course