SON DAKİKA

ŞENLİKOĞLU FARKI

Genel, GÜNDEM

AYTEKİN ŞENLİKOĞLU’NDAN MUHTEŞEM BİR PROJE DAHA GİRESUN NEFES ALACAK

Bu haber 11 Şubat 2019 - 10:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

‘Giresun Millet Bahçesi Projesi’nden sonra ‘Yeşil Giresun, Nefes Alan Şehir Projesi’nin tanıtımını yapan Şenlikoğlu, “Şehir içinde 114 bin metrekare kavşak ve yol düzenlemesi, 3 bin 600 araçlık otopark, 54 bin 500 metrekarelik bölge parkları düzenlemesi, 750 kişi istihdamı yer alıyor” dedi.

 

AK Parti Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu, “Yeşil Giresun, Nefes Alan Şehir Projesi”ni tanıttı. ( AA – Anadolu Ajansı )

AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu, ‘Yeşil Giresun, Nefes Alan Şehir Projesi’ni tanıttı. Şenlikoğlu, cumartesi günü AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen tanıtım toplantısında, ‘Yeşil Giresun, Nefes Alan Şehir Projesi’nin trafik, otopark, kapalı alan gibi ciddi problemlerin çözümüne yönelik olduğunu söyledi. Projeyle trafik ve otopark sorunlarını çözeceklerini anlatan Şenlikoğlu, “Trafiği rahat akan, kavşak sorunlarını çözmüş, şehrin park yerleri sorununu kapalı otoparklarla bitirmiş, modern pazar alanlarına sahip, çocukların güvenli alanlarda oynadığı, insanların huzur bulduğu bölge parklarıyla ünlü, yeşil bir Giresun yapmaya geliyoruz” dedi.

Şenlikoğlu, projede Taşbaşı Parkı’nın bulunduğu noktadan transit trafiğin yer altına alındığını aktararak, “Hatun Camisi’nin olduğu noktadan tekrar trafik üste çıkıyor. Hemen yan taraflarında ise yan yollar var, şehre giriş ve çıkışı trafiği rahatlatarak düzenliyoruz. 20 bin metrekare de yeşil alan olacak, Atatürk Meydanı’nın yaklaşık üç katı demek. Şehre girildiğinde 40 metrelik yol genişliğine sahip olabilmeyi amaçlıyoruz. Balıkçı arkadaşlarımızı başka noktaya, dolmuş durağını başka noktaya aldık. İleride ise meslek lisesi var, o noktada 800 araçlık kapalı otopark oluşacak. Üst tarafında o bölgenin sosyal ihtiyacını karşılayacak 11 bin metrekarelik geniş bir yeşil alan oluşturduk” diye konuştu.

Şenlikoğlu, projede pazar yeri bölgesinde 7 bin metrekarelik bir alan oluşturduklarını kaydederek, “600 araçlık otopark oluşturduk, bir aşevi oluşturuyoruz. İhtiyaç sahibi insanların yararlanmasını sağlayacağız. Daha da önemlisi o bölgeye yeşil alan oluşturuyoruz” dedi. Projede Debboy bölgesinde de düzenleme olduğunu dile getiren Şenlikoğlu, “Oradaki üniversite binalarında düzenlemeye gidiliyor. Bin 500 araçlık otopark çözümü yapıyoruz, aynı zamanda alt taraftaki yolu genişletip rahatlatıyoruz, durakları genişletiyoruz, esnaflar için dükkanlar oluşturuyoruz. Bu debboy bölgesinin can damarı oluyor” diye konuştu. Şenlikoğlu, projede cumartesi pazar yeri bölgesinde de 300 araçlık otopark ve kapalı pazar yeri düzenlemesi bulunduğunu sözlerine ekledi.