SON DAKİKA

Servis minibüsü devrildi: 6 yaralı 

GÜNDEM, İLÇE HABERLERİ, YEREL HABERLER

Aksu hayal satıyor!

Bu haber 11 Mart 2019 - 10:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başer, “10 yıldır Giresun Belediyesi’ni yöneten CHP’li belediye başkanının bu zamana kadar söz verip te yapamadıkları, bundan sonrada söz verdiklerini yapamayacağının teminatıdır!” dedi.

 

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, CHP’li Kerim Aksu başkanlığındaki Giresun Belediyesi’ni sert sözlerle eleştirdi. Aksu’ya söz verip de 10 yıldır yerine getirmediği projeler üzerinden yüklenen Başer, “Şöyle bir hafızalarımızı tazeleyerek Sayın CHP’li Belediye başkanın 2014 yerel seçimleri öncesinde Giresun halkına sözünü verdiği projelere bir bakalım. Peki, neydi bu projeler; Yeni Mahalle Kapalı Pazar Yeri, Kumyalı Balık Hali, Aksu Mahallesi Çöp Alanı Dönüşümü, Sokakbaşı Kültür Sanat Merkezi ve Meydan Projesi, Keşap Durağı Otopark ve Meydan Projesi, Hacıhüseyin Dolgu Alanı Projesi ve Kale Mahallesi Asansör Projesi. Peki, Sayın başkan bu projelerden kaçını yaptı? Sadece bir tanesini yani Keşap Durağı projesini yapabildi. O projeyi bitirdikten sonra da Keşap Durağı’na bir kule dikerek, yaptığı tek projeyi de mahvetti. Peki, şaşırdık mı hayır tabi ki şaşırmadık. Çünkü proje üretmek ve yapmak, hayal bile edilemeyenleri hayata geçirmek, halkın hizmetine sunmak her babayiğidin harcı değildir” dedi.

Başer, “Projelere hayat vermek AK Parti Teşkilatlarının ve Cumhur İttifakı’nın işidir. İşte bu nedenle Sayın başkanın 31 Mart Seçimleri öncesinde açıkladığı projeleri son çırpınışlar olarak değerlendiriyoruz. Çünkü Sayın başkan yönetiminde hizmet anlamında dibe vurup borç anlamında rekor kıran Giresun Belediyesi’nin bırakın proje yapmayı, elektrik faturalarını ödemeye bile gücü kalmadı ve bunu herkes biliyor, görüyor. İşte bu nedenle 31 Mart Seçimleri ilimiz için çok önemli. Bu şehrin boş vaatlerle bir 5 yıl daha kaybetmemesi ve belediyenin Cumhur İttifakı’nın Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu’na emanet edilmesi ilimizin geleceği açısından çok çok önemli” ifadelerini kullandı.