SON DAKİKA

Ağaçbaşı Yaylası’nda festival coşkusu yaşandı

Bu haber 16 Temmuz 2019 - 10:04 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Batlama Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İlhan Sandal, 8. Uluslararası Ağaçbaşı-Kulakkaya Yayla Kültür ve Sanat Festivali’ne katkılarından dolayı Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve yabancı halk oyunları topluluklarına teşekkür plaketi takdim etti.

Batlama Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından geçtiğimiz hafta sonu 8. Uluslararası Ağaçbaşı-Kulakkaya Yayla Kültür ve Sanat Festivali düzenlendi. Çok yoğun katılımın olduğu festival renkli ve coşkulu görüntülere sahne oldu. Gürcistan, Azerbaycan, Didim Belediyesi ve Giresun Belediyesi halk dansları topluluklarının renk kattığı festivalde vatandaşlar, kemençe ve yerel sanatçıların söylediği türkülerle unutulmaz zamanlar geçirdi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 8. Uluslararası Ağaçbaşı-Kulakkaya Yayla Kültür ve Sanat Festivali vesilesiyle yöre halkıyla kucaklaştıklarını belirtti. Şenlikoğlu, “Bölgemizin turizm ve kültürel değerlerini canlandıran bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Batlama Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sandal da, 8. Uluslararası Ağaçbaşı-Kulakkaya Yayla Kültür ve Sanat Festivali’ne katılan herkese teşekkür ederek, Giresun’un turizmden gerekli payı alabilmesi ve tanıtımının yapılabilmesine katkı vermeyi amaçladıklarını söyledi. Yaklaşan fındık hasadı öncesi gurbetle-sılanın Ağaçbaşı Yaylası’nda buluştuğunu ve güzel bir gün geçirdiğini belirten Sandal, “Bu organizasyonda bizlerin yanında olan katkı ve desteklerini bizlerden esirgemeyen Giresun Belediyemize, kamu kurumlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.