SON DAKİKA

“Afrin Türkiye’nin güvenliğinin başlangıcı”

Bu haber 13 Şubat 2018 - 9:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Öztürk, Afrin’e yapılan harekatın günü kurtarma harekatı olmadığını aksine Türkiye’nin bekasına yönelik bir harekat olduğunu kaydetti.

 

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, 24. gününe giren ve başarıyla sürdürülen Afrin Harekatı’yla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Öztürk, “Google’da bir arama yapın ve Kuzey Suriye yazın. Karşınıza son derece ilginç haritalar çıkacaktır. Suriye’nin kuzeyinde, Türkiye’nin güney sınırlarının ötesinde bir terör koridoru oluşturulduğunu net olarak göreceksiniz. Eğer Türkiye Fırat Kalkanı Harekatı’nı yapmasaydı, bu koridor şu anda Afrin ile birleşmiş ve Hatay sınırına dayanmıştı” ifadesini kullandı.

Milletvekili Öztürk, sözde Marksist Leninist çizgide kurulan PKK ve onun uzantısı YPG ve PYD’nin ABD tarafından desteklenmesinin aslında örgütün kime hizmet ettiğini göstermesi açısından manidar olduğunu dile getirdi. Öztürk, Türkiye’nin uzun süre PKK’nın başta ABD olmak üzere batılı emperyalist güçler tarafından desteklendiğini ifade etmesine karşın bazı çevrelerin bu durumu dikkate almadıklarını ancak gelinen noktada ABD askerlerinin PKK ve YPG ile el ele kol kola fotoğraf vermekten çekinmeyecek hale gelmelerinin Türkiye’nin haklılığını bir kez daha ortaya çıkardığının altını çizdi.

TERÖR DEVLETİ KURMALARINA ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ

Milletvekili Öztürk, “ABD ve Bazı Batılı ülkelerin, Terör örgütü DEAŞ’a karşı mücadele bahanesiyle Suriye’nin Kuzeyinde bir PKK devleti kurmalarına asla müsaade etmeyeceğiz. DEAŞ’la mücadeleyi bahane edenler, şimdi DEAŞ’ı da yanlarına alarak ülkemize saldırmaya devam ediyorlar. DEAŞ’la mücadeleyi bahane edenler, DEAŞ’lı militanları otobüslerle başka yerlere kaçırıp, koruyanlar aynı kişiler. Artık Milletimiz ‘cambaza bak’ numarasına kanmıyor. DEAŞ’da, PKK/YPG/PYD’de hepsi aynı eller tarafında kurulup, beslenen, emperyalist amaçlara hizmet eden maymuncuklardır. Amerika’nın ve içerideki uzantılarının DEAŞ yalanı üzerinden emellerine ulaşmalarına asla müsaade etmeyeceğiz.”

MEHMETÇİKLERİMİZ ŞEER ODAKLARINA GEREKEN CEVABI VERİYOR

Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, vatan savunmasında şehit düşen bütün Askerlerimize Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diledi. Öztürk, “Kahraman Mehmetçiğimiz yine vazifesini en iyi şekilde yaparak bütün dünyadaki şer odaklarına gereken cevabı verdi. Allah onların gücüne güç katsın, yar ve yardımcısı olsun” diye konuştu.

 

Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
download udemy paid course for free
download redmi firmware
Download WordPress Themes
online free course