SON DAKİKA

AFET CAN ALDI

Bu haber 22 Ekim 2019 - 11:54 'de eklendi ve 75 views kez görüntülendi.

Giresun’un Eynesil ve Görele ilçelerinde Pazar gecesi etkili olan şiddetli yağışlar hayatı felç etti. Afet esnasında su taşkınları yaşandı, köprüler yıkıldı, yollar ulaşıma kapandı, sel sularına kapılan Hasan Zamba (74) isimli bir vatandaşımız hayatını kaybetti

ACI HABER EYNESİL’DEN GELDİ

Eynesil’de aşırı yağış nedeniyle Kemerli köyündeki Zıva Deresi taştı, bazı noktalarda da toprak kayması meydana geldi. Taşkının ardından bahçesinde tıkanan kanalı açmak için dışarı çıkan 74 yaşındaki Hasan Zamba, sel sularına kapılarak kayboldu. Kayıp ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen AFAD ve Jandarma ekiplerinin kısa süreli çalışmasının ardından Zamba’nın cesedi, evinin yakınındaki dere yatağının yanındaki çalılıkta bulundu.

EKİPLER SEFERBER EDİLDİLER

Şiddetli yağışlar sırasında Eynesil ve Görele’de meydana gelen heyelanlarda nedeniyle bazı grup ve köy yolları ulaşıma kapandı. Görele Kaymakamı ve Eynesil Kaymakam Vekili Erdoğan Turan Ermiş, heyelanlar nedeniyle kapanan grup ve köy yollarının ulaşıma açılması için bölgede hemen çalışma başlatıldığını açıkladı. Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın da, bölgede hasar tespit çalışmalarına başlandığını kaydetti.