SON DAKİKA

Açıklayın da bilelim!

Bu haber 08 Ekim 2018 - 14:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

GÜKİP toplantısında, Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi dururken, Diş Hastanesi Giresun merkezde yer alırken, Diş Hekimliği Fakültesi’nin neden Bulancak’a verildiğinin Üniversite Senatosu tarafından açıklanması istendi.

 GRÜ SENATOSU’NUN KARARI DEĞERLENDİRİLDİ

Giresun Üniversitesi Kent İşbirliği Platformu, GÜKİP Fahri Yönetim Kurulu Başkanı GRÜ Rektörü Prof. Cevdet Coşkun ve Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu başkanlığında toplandı. Birbirinden önemli konuların masaya yatırıldığı toplantıya Giresun Üniversitesi Senatosu’nun, 20 Eylül 2018 Tarih ve 2018-150/7 No’lu Kararı’yla Bulancak’ta kurulmasına karar verilen Diş Hekimliği Fakültesi konusu damgasını vurdu.

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ AYRIŞTIRILMAMALI

GÜKİP Üyeleri, Bulancak OSB, Teknokent, Endüstriyel Tasarım Okulu gibi yatırımların Bulancak’a yapılmasına STK’lar olarak destek verildiği ve bundan büyük bir memnuniyet duyulduğu belirtildi. Diş Hekimliği Fakültesi mevzusunu ise, Giresun merkeze yapılacağının defalarca ilimiz siyasileri tarafından çeşitli toplantılarda konuşulduğu, bununda kamuoyunda bir beklentiye sebebiyet verdiği hatırlatıldı. Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Giresun merkezde konumlandırılmasından dolayı bütünün bir parçası olan Diş Hekimliği Fakültesi’nin de ayrıştırılmaması hususu özellikle dile getirildi.

BULANCAK TERCİHİNİN NEDENİ SORGULANIYOR

GÜKİP çatısı altında bulunan 20’nin üzerindeki STK konu ile ilgili görüşlerini arz ederek, üniversite yönetimine, Giresun merkezde uygun alanların olmasına rağmen Diş Hekimliği Fakültesi konusunda Bulancak’ın tercih edilmesinin sebebini sorguladılar. Yapımına 2017 yılında başlanan ve 117 milyon TL’ye mal olacak olan Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi dururken, Diş Hastanesi Giresun merkezde yer alırken, neden böyle bir karar verildiğinin ilin Sivil Toplum Kuruluşları ile paylaşılmasının gerekliliğini vurguladılar.

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
lynda course free download
download coolpad firmware
Download WordPress Themes
free download udemy course