SON DAKİKA

Fındık bereketi

EKONOMİ, Genel, GÜNDEM

Cezaevine gönderildi

Genel, GÜNDEM

6 ÜLKENİN KATILDIĞI SEMPOZYUM OLAĞANÜSTÜYDÜ

Bu haber 08 Mart 2019 - 10:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

GRÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin düzenlediği ‘lll. Uluslararası Hocalı Soykırımı ve Türk Dünyası Buluşması’ konulu sempozyum büyük yankı buldu.

Giresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Betül Karagöz Yerdelen öncülüğünde Güre Yerleşkesi’nde ve Belediye Başkanı Tolga Erener’ in organizesiyle Görele Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘ lll. Uluslararası Hocalı Soykırımı ve Türk Dünyası Buluşması’ konulu sempozyumun yankıları sürüyor. Sempozyuma Türkiye’nin, Azerbaycan’ın, Kazakistan’ın, Japonya’nın, Suriye’nin ve KKTC’nin çeşitli üniversitelerinden profesörler ve milletvekilleri konuşmacı ve davetli olarak katıldı. Ermenistan’ın yaptığı Hocalı katliamı tüm dünyaya bir kez daha duyuruldu. Ak Parti Milletvekili Cemal Öztürk ve Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’ un da katıldığı sempozyumlarda ayrıca Türk Dünyası’nın birlik ve beraberliği vurgulandı.
Sempozyumların ardından yetkililerin ve konukların yer aldığı heyetin Doğankent’ e yaptığı ziyarette ise güzel ve anlamlı görüntüler yaşandı. Ziyaret sırasında Doğankent ile Azerbaycan’ın Şeki iline bağlı Kınık ilçesi kardeş şehir ilan edildi. Kardeşlik protokolünü Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin ile Azerbaycan Milletvekili Prof. Dr. Yakub Mahmudov imzaladı. Burada konuklara yöremizi anlatan kitaplar( Giresun yöresi ağız sözlüğü ve Harşit Nahiyesi eski nüfus defteri) hediye edildi. Program, Rus işgaline uğrayan Doğu Karadeniz’ de geçilemeyen tek yer olan Harşit Vadisi’ne ve ardından Trabzon’ a düzenlenen gezilerle sona erdi.