2017 Yılı Yaz Kur’an Kursları Arası Yarışma yapıldı « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

İMZALAR ATILDI

Genel, GÜNDEM

2017 Yılı Yaz Kur’an Kursları Arası Yarışma yapıldı

Bu haber 16 Ağustos 2017 - 18:23 'de eklendi ve 151 views kez görüntülendi.

İl Müftüsü Muhittin Oral, yarışmaya katılan ve dereceye giren yaz kuran kursu öğrencilerini tebrik ederek öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen bütün Din Görevlisi Hocalarına teşekkür etti.

 

Giresun İl Müftülüğü 2017 Yılı Yaz Kur’an Kurslarına devam eden öğrenciler arasında İlçe Müftülüklerinin de katılımıyla İl geneli, “Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma ve Temel Dini Bilgiler” yarışması düzenlendi.

14 Ağustos 2017 Pazartesi günü İl Müftülüğü konferans salonunda organize edilen “Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma ve Temel Dini Bilgiler” yarışmasına İl Müftüsü Muhittin Oral, İl Müftü Yardımcısı Murat Mutlu, Uzman Vaiz Gülay Ayara’ın jüri üyesi olarak katıldı. Yarışmaya Din Hizmetleri ve Eğitimi Kısım Şefi Ömer Yılmaz, Yaz Kurslarında eğitim veren Cami Görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri, yarışmacı öğrenciler ve aileleri de yoğun ilgi gösterdi.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. İl Müftüsü Muhittin Oral, yarışmacı olarak katılan yaz kuran kursu öğrencilerini tebrik ederek öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen bütün Din Görevlisi Hocalarına teşekkür etti.

Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma ve Ezber Yarışması’nda dereceye girenler;

Erkeklerde; Görkem Karadenizli (Bulancak Müftülüğü), Cevat Buğra Bozkurt (Piraziz Müftülüğü), Osman Nuri Şahin (Giresun Müftülüğü).

Kızlarda; Kardelen Yıldız (Giresun Müftülüğü), Hacer Bayır (Tirebolu Müftülüğü), Sümeyye Başkıran (Bulancak Müftülüğü).

Temel Dini Bilgiler Yarışması’nda dereceye girenler;

Erkeklerde; Barış Damcı (Giresun Müftülüğü ), Emir Ali İncedemir (Çamoluk Müftülüğü), Enes Furkan Yılmaz (Şebinkarahisar Müftülüğü).

Kızlarda; Fatma Nur Aksu (Giresun Müftülüğü), Ece Naz Kılıç (Bulancak Müftülüğü), Zeynep Ortayol         (Çamoluk Müftülüğü).